آسیب پذیری در قطعات کنسول بازی نینتندو موجبات نفوذ هکرها را به این کنسول فراهم کرده است.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، به نقل از این کوایر، به تازگی آسیب پذیری خطرناکی در تراشه های ان ویدیا سوئیچ یافت شده است. از این تراشه در کنسول بازی نینتندو استفاده شده که این موضوع سبب می شود این کنسول در مقابل حملات هکری آسیب پذیر باشد.
با آسیب پذیری موجود هکرها به آسانی کدهای مخرب خود را به سوئیچ منتقل می کنند و می توانند به صورت دلخواه دستگاه مذکور را دست کاری کنند.
نام این آسیب پذیری «Fusée Gelée» بوده و چندی پیش توسط یک برنامه نویس به نام کاترین تمکین (Katherine Temkin) شناسایی و معرفی شده است. وی و همکارانش با رفتاری انسان دوستانه اسناد و مستندات این آسیب پذیری را در اختیار شرکت انویدیا و نینتندو قرار داد.
متاسفانه آسیب پذیری یاد شده همانند دیگر آسیب پذیری ها امکان وصله شدن ندارد به عبارتی دیگر این مشکل به گونه ای است که اصلاح آن در شرایط کنونی غیر ممکن است و شرکت نینتندو می بایست میلیون ها کنسول بازی خود را از سطح بازار جمع آوری نماید، زیرا همه کاربران به طور دائم با این مشکل روبه رو خواهند بود.
تنها کنسول های تولیدی جدید شرکت نینتندو در برابر آسیب پذیری مذکور مقاوم هستند و کدهای مخرب بر روی آنها قابل اجرا نیست. علت اصلی این مسئله مربوط به حافظه فقط خواندنی پردازنده «Nvidia Tegra X1» است. این قطعه توسط شرکت ان ویدیا ساخته شده و هنوز هم شرکت سازنده به راه حل قطعی برای برطرف کردن آسیب پذیری مذکور دست نیافته است.
تمامی این رویداد ها در شرایطی رخ داده است که سال گذشته شرکت نینتندو برای اینکه برتری امنیتی کنسول های خود را به رخ بکشد، اعلام کرده بود، هرکس بتواند یک آسیب پذیری از این کنسول بیابد و اعلام کند به آن شخص مبلغ ۲۰ هزار دلار جایزه تعلق خواهد گرفت.
حال با گذشت فقط یک سال از این ادعا شاهد این واقعیت هستیم که کنسول های بازی نینتندو سوئیچ، آسیب پذیری گسترده و مهمی دارند که امکان وصله کردن این آسیب پذیری نیز تا زمان انتشار این خبر محیا نشده است.

نظر شما!!