فیس‌بوک بارها قابلیت‌های مختلف اسنپ چت را سرقت کرده و از مشابه آن برای استفاده در پلت فرم اینستاگرام خود استفاده کرده است. فیس‌بوک حالا تصمیم دارد قابلیت لب‌خوانی هنگام پخش ویدیو زنده را برای کاربران خود عرضه کند، قابلیتی که از سرویس Musical.ly کپی شده است.

وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی؛ در این قابلیت جدید، کاربر زمانیکه بخواهد از سرویس پخش زنده ویدیو از طریق برنامه مخصوص موبایل فیس‌بوک استفاده کند، با گزینه جدیدی مواجه خواهد شد که شامل آهنگ‌های معروف است و کاربر می‌تواند هم زمان با پخش آنها، لب‌خوانی کند (خواندن آهنگ مورد نظر بدون صدا و تنها با حرکات لب).

این قابلیت، دقیقا مشابه قابلیت Musical.ly است، سرویسی که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و تماما در مورد آواز خواندن و لب‌خوانی است. این سرویس شامل دیالوگ‌ها و موسیقی‌های معروف هنرمندان، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی است.

سرویس Musical.ly در ماه نوامبر گذشته توسط شرکت چینی Bytedance به قیمت ۱ میلیارد دلار خریداری شد. این سرویس به ۲۰۰ میلیون کاربر خود در سرتاسر دنیا افتخار می‌کند و در پایان سال میلادی گذشته، طرحی به اجرا گذاشت که طی آن ۵۰ میلیون دلار برای حمایت از نوآوران و افراد خلاق پلت فرم خود، سرمایه جمع آوری کرد.

باوجود اینکه قابلیت جدید فیس‌بوک شباهت زیادی به سرویس Musical.ly دارد اما تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. ابزار لب زنی فیس‌بوک تنها در هنگام پخش آنلاین و ویدیوی زنده عمل می‌کند، همچنین امکان جداسازی تمام فیدهای همراه با قابلیت لب زنی در صفحه اصلی پروفابل کاربر وجود ندارد. به عبارت دیگر نمی‌توان تنها فیدهای لب زنی را در صفحه اصلی پروفایل مشاهده کرد.

به علاوه، سرویس Musical.ly ابزارهای مختلفی برای ضبط و تدوین کلیپ‌ها دارد و همچنین شباهت بیشتری به اجرای دابسمش دارد. فیس‌بوک اما قابلیت جدید را در راستای هدف جدیدش عرضه کرده که بر اساس آن به کاربران اجازه می‌دهد موسیقی‌های مجاز(اجازه کپی دارند) را همراه با فیلم و تصاویر خود ترکیب کرده و در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

نظر شما!!