به نظر می رسد خانواده ی گوشی های هوشمند گلکسی اس ۱۰ سه عضو خواهد داشت که بزرگ ترین عضو این سری از وجود یک دوربین با رزولوشن ۱۶ مگاپیکسلی بهره می برد.
به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، به دنبال عرضه ی هواوی پی ۲۰ پرو در ابتدای سال جاری، گزارش های اخیر فاش کردند که سامسونگ با بهره گیری از ساختار جدید دوربین سه گانه در بزرگ ترین مدل گلکسی اس ۱۰ در سال آینده راهبردی مشابه را درپیش خواهد گرفت. با وجود این برملاسازی، هیچ جزئیاتی در رابطه با مشخصات دقیق حسگرهای دوربین منتشر نشد. اما امروز به لطف گزارشی جدیدتر، اطلاعات زیادتری از دوربین نسل بعدی کهکشانی کره ای ها به دست ما رسیده است.

هرچند انتظار می رود بزرگ ترین گوشی هوشمند پرچمدار سری اس تحت نام گلکسی اس ۱۰ پلاس به بازار عرضه شود؛ اما سامسونگ هم اکنون در حال توسعه ی مدلی با اسم رمز Beyond۲ است. این دستگاه، براساس ادعای منبع گزارش، مجهز به دوربینی با حسگر ۱۲ مگاپیکسل است و از همان قابلیت دریچه ی دیافراگم متغیر که ابتدای امسال با سری گلکسی اس ۹ معرفی شد، بهره می گیرد؛ در نتیجه کاربران می توانند بسته به شرایط مختلف نوری بین گشادگی دیافراگم f/۱.۵ و f/۲.۴ تغییر حالت دهند. اکنون ادعا می شود که سامسونگ احتمالا در ساخت Beyond۲ با الهام از ال جی از دوربین ۱۶ مگاپیکسلی جدیدی با زاویه ی عریض ۱۲۳ درجه که مجهز به گشادگی دیافراگم f/۱.۹ است، بهره خواهد گرفت. علاوه بر این گزارش یادشده تایید می کند که سامسونگ مثل همیشه قصد ندارد پشتیبانی از فوکوس خودکار یا لرزش گیر اپتیکال تصویر را برای این حسگر درنظر بگیرد. انتظار می رود لنز تله فتویی که سامسونگ در سال های اخیر از آن استفاده کرده است، یک بار دیگر در قالب حسگری ۱۳ مگاپیکسلی که از دیافراگم f/۲.۴ بهره می گیرد، در پرچمدار بعدی این شرکت به کار گرفته شود. با این حال فعلا مشخص نیست که این دوربین قادر به دستیابی به چه سطحی از زوم اپتیکال خواهد بود.

براساس اطلاعات اخیر، دو مدل کوچک تری که با اسم رمزهای Beyond۰ و Beyond۱ تحت توسعه هستند، به همراه ساختار دوربین دوگانه عرضه خواهند شد؛ ادعایی که این گزارش اخیر نیز آن را تقویت می کند. با این حال، برخلاف پرچمداران اخیر سامسونگ، ادعا می شود که کره ای ها این دو گوشی را به لنز زاویه ی عریض دوم تجهیز خواهند کرد و دوربین تله فتو را برای دستگاه پیشرفته تر درنظر خواهند گرفت. با توجه به اینکه پرچمدار بعدی سامسونگ تا پیش از فوریه ی ۲۰۱۹ از راه نخواهد رسید، باید نسبت به صحت این گزارش ها مشکوک بود. حتی در صورتی که ادعاهای یادشده کاملا دقیق باشند، این امکان وجود دارد که سامسونگ برنامه های خود را در ماه های آینده تغییر دهد.

نظر شما!!