وجود عیب نرم‌افزاری در اپلیکیشن پیام‌رسان سامسونگ حداقل دو مدل از گوشی‌های این کمپانی را دچار نقصی کرده است که در آن این مدل‌ها بدون هیچ گونه اطلاعی و به صورت کاملاً بی‌صدا، عکس‌های درون گوشی را برای مخاطبان صاحب دستگاه ارسال می‌کنند.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، گزارش‌ها در مورد مشکل جدید اپلیکیشن پیام‌رسان سامسونگ بسیار متنوع است و عده‌ای صحبت از ارسال تعدادی از عکس‌های خود می‌کنند و این در حالی است که عده‌‌ی دیگری از این صحبت می‌کنند که این نقص نرم‌افزاری، تمامی عکس‌های درون گالری آن‌ها را به این روش برای مخاطبانشان ارسال کرده است.

نکته‌ی بسیار غیرعادی این مشکل در این است که حتی با ارسال پیام‌های مورد نظر، هیچ گونه پیامی در رابطه با تایید ارسال در پوشه‌ی مربوط به پیام‌های ارسال شده ایجاد نمی‌شود و برای همین دارندگان این گوشی‌ها به هیچ وجه نمی‌توانند متوجه رخ دادن این مسئله بشوند. این نقص نرم‌افزاری که بیشتر شبیه یک بد افزار امنیتی است، مدل‌های Note 8 و Galaxy S9 را که از پرچمداران سامسونگ هستند را درگیر خود کرده است اما احتمال این وجود دارد که دیگر گوشی‌های این کمپانی هم درگیر این مسئله به شوند.

آخرین نسخه اپلیکیشن Samsung Messages سامسونگ را نصب نکنید!
بر اساس شواهد این گونه به نظر می‌رسد که این مشکل بیشتر از همه در آخرین نسخه اپلیکیشن پیام‌رسان سامسونگ مشاهده شده است که هم‌اکنون می‌توان آن را از طریق فروشگاه گلگسی سامسونگ دریافت کرد. برای همین توصیه می‌شود که اگر شما تا به الان برای نصب آخرین نسخه‌ی این اپلیکیشن اقدام نکرده‌اید، در حال حاضر از دریافت و نصب آن اجتناب کنید تا سامسونگ به تواند راه‌حلی برای این مسئله پیدا کند.

بر اساس گزارش وب‌سایت Android Police، تعدادی از کابران به گونه‌ای با این مشکل درگیر شده‌اند که اپلیکیشن مورد نظر به صورت کاملاً شانسی تعدادی از مخاطبین آن‌ها را انتخاب کرده و به صورت تصادفی تعدادی از عکس‌های آنان را برای این افراد ارسال می‌کند و تمامی این گزارش‌ها نشان از این می‌دهد که وسعت این مشکل می‌تواند بزرگ‌تر از آن چیزی باشد که به نظر می‌آید.

در حال حاضر تنها راه‌حل رسمی برای جلوگیری از بروز این مشکل این است که شما اپلیکیشن مورد نظر را از دسترسی به فایل‌های درون فضای ذخیره‌سازی گوشی منع کنید که برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

رفتن به ‌بخش Settings و سپس Apps
پیدا کردن اپلیکیشن Messages و ضربه زدن روی آن
رفتن به بخش Permissions و سپس پیدا کردن گزینه Storage
خاموش کردن وضعیت دسترسی با زدن ضربه روی دکمه مورد روشن
در حال تنها راهی که می‌توانید از طریق آن بفهمید که آیا به این مشکل دچار شده‌اید یا نه، این است که شما از مخاطبان خودتان در این رابطه سوال کنید و آن‌ها هم پیام‌های دریافتی خود را بررسی کنند. اگر این گونه بود می‌توانید از طریق مراحل بالا به طور موقتی از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

نظر شما!!