برای ماه‎ها پلیس در سراسر ایالات متحده از یک دستگاه به نام GrayKey برای باز کردن اپل‎ های خاموش با استفاده از تکنیک نامعلوم برای متوقف کردن رمزگذاری پیش فرض دیسک اپل استفاده کرده است.
به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی،  این دستگاه‎ها در حال حاضر در حداقل پنج ایالت و پنج سازمان فدرال استفاده می‎شود که به عنوان یک پیشرفت در جمع آوری شواهد از دستگاه‎های رمزگذاری شده است.
اما براساس گزارش جدید رویتر، اپل قصد دارد یک ویژگی جدید را برای iOS منتشر کند که اکثر این دستگاه‎ها را بی‎فایده می‎کند و به احتمال زیاد به از سر گیری مشاجره بین مجریان قانون و تولید کننده‎ی دستگاه در زمینه‎ی رمزنگاری منجر خواهد شد.
در ویژگی جدید، اگر در ساعت گذشته گوشی باز نشده باشد اپل تمام ارتباطات از طریق پورت لایتنینگ را قطع خواهد کرد. هنگامی‎که ساعت منقضی شود، پورت لایتنینگ فقط میتواند برای شارژ دستگاه استفاده شود. در نتیجه این ویژگی به پلیس زمان بسیار کوتاهی برای به کارگیری ابزارهای GrayKey می‎دهد.
ویژگی “USB Restricted Mode” درنسخه ی بتا iOS ۱۲  و iOS ۱۱.۴.۱ موجود است، اما این نخستین نشانه ای است که قرار است برای عموم منتشر شود. اپل در صحبت با Verge تایید کرد که Mode Restricted USB در iOS ۱۲ حضور خواهد داشت.
بر اساس گزارش وبسایت malwarebytes که در ماه مارس منتشر شده است، GrayKey  با نصب نوعی از نرم‎افزار سطح پایین از طریق پورت لایتنینگ آیفون کار می‎کند. پس از اتصال کوتاه به دستگاه  GrayKey، آیفون مورد نظر همچنان به طور خودکار نرم افزار GrayKey را اجرا خواهد کرد، و کد عبور دستگاه را بین دو ساعت تا سه روز پس از نصب نرم افزار روی صفحه نمایش می‎دهد.
در حالی افزودن این ویژگی از حساسیت سیاسی برخوردار است، تغییراتی کلی نسبت به  حملات از طریق پورت لایتنینگ آیفون، از جمله حملاتی که تکنیک GrayKey  را کپی می‎کنند، انجام خواهد شد. اپل این تغییر را به عنوان یک به روز رسانی امنیتی عمومی ‎و نه به طور خاص برای پاسخ به مجریان قانون توصیف کرده است.
یک نماینده اپل در بیانیه‎ای اعلام کرد:
ما به طور مداوم محافظت امنیتی در هر یک از محصولات اپل را برای کمک به مشتریان در برابر هکرها، دزدان هویت و نفوذ به اطلاعات شخصی آنها، تقویت  می‎کنیم. ما زیادترین احترام را به مجریان قانون می‎گذاریم و پیشرفت‎های امنیتی را طراحی نمی‎کنیم تا تلاش‎های آنها را برای انجام کارهایشان نادیده بگیریم.

نظر شما!!