بدافزاری جدید که رایانه شما را تبدیل به بات‌نت می‌کند / بدافزاری جدید یافت شده که با سوء استفاده از سیستم‌های کامپیوتری آنها را به یک بات‌نت، برای گسترش بیشتر خود تبدیل می‌نماید.

به گزارش وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی به نقل از کارگروه امنیت سایبربان؛ بدافزاری جدید یافت شده که با سوء استفاده از سیستم‌های کامپیوتری آنها را به یک بات‌نت، برای گسترش بیشتر خود تبدیل می‌نماید.

نام این بدافزار «MyloBot» بوده است و در بازه زمانی برگزاری انتخابات آمریکا گسترش یافته است.

از طرفی این بدافزار بیشتر از طریق فضای داک وب منتشر شده، زیرا بیش از ۵۰ هزار وبگاه تبهکاری، جاسوسی و… در دارک وب وجود دارد که جولانگاه مناسبی برای بدافزارها است.

به طور معمول بدافزار‌های مختلفی در سطح جهان وجود دارد، اما پیچیدگی در طراحی و عملکرد این بدافزار‌ها آنها را متفاوت می‌کند.

بات‌نت «botnet MyloBot» سیستم قربانیان را به بردگی گرفته و علاوه بر آلوده کردن خود سیستم از رایانه قربانی برای انتشار بیشتر خود، سوء استفاده می‌کند.

به طور کلی هدف قرار گرفت سامانه کامپیوتری عبارت اند از: در اختیار گرفتن میزبانی، سرقت اطلاعات، نصب باج افزار، نصب بدافزار، غیر فعال کردن آنتی ویروس و….

بات‌نت یاد شده علاوه بر توانایی‌های فوق، سیستم قربانی را به یک منتشر کننده بات‌نت تبدیل می‌کند. این امکان بسیار منحصر به فرد بوده و گسترش این بات‌نت را هموار می‌سازد.

این بات‌نت پس از ورود به سیستم کاربر «Windows Defender» را غیر فعال کرده، به روز رسانی‌ها را میبندد، درگاه‌های خاص فایروال ویندوز را غیر فعال کرده و سپس در پوشه ای به نام « %APPDATA%» بدافزار قرار می‌دهد.

سیستم رایانه ای قربانی همانند بات‌نت زامبی به دنبال آلوده کردن سامانه‌های دیگر است.

این بدافزار در دارک وب منتشر شده و به سرعت گسترش یافته است، زیرا برخی هکرها از این نوع بات‌نت‌ها برای تخریب طیف گسترده ای از سیستم‌ها استفاده می‌کنند. به طور مثال هکرها با آلوده کردن چند سیستم رایانه ای در یک نهاد یا سازمان و تبدیل آن به زامبی برای آلوده کردن سامانه‌های دیگر بهره می‌برند.

بدافزاری جدید که رایانه شما را تبدیل به بات‌نت می‌کند /

نظر شما!!