مقامات ایالات‌متحده طی تحقیقات خود اعلام کردند که بدافزار «Typeframe» توسط کره شمالی طراحی ‌شده است.

به گزارش وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی به نقل از «latesthackingnews»؛ روز پس از نشست تاریخی میان آمریکا و کره شمالی، وزارت امنیت داخلی آمریکا طی گزارشی اعلام کرد که فعالیت‌های مخرب بدافزاری به نام «Typeframe» را رصد کرده و ادعا کرده که این بدافزار توسط کره شمالی طراحی ‌شده است. این وزارتخانه ادعا کرده، اکثر بدافزارهای طراحی‌شده توسط کره شمالی از پلتفرم‌‌های مشابهی پیروی می‌‌کنند و با دور زدن فایروال‌های ویندوز و تغییر در تنظیمات آنها به سیستم کاربران نفوذ می‌کنند.

وزارت امنیت داخلی آمریکا هشدارهای جدیدی به دلیل فعالیت‌های مخرب کره شمالی در فضای سایبری، صادر کرده است.

ایالات متحده در سال ۲۰۰۹ هدف حمله سایبری گسترده قرار گرفت، همچنین باج افزار واناکرای «WannaCry» که در سراسر جهان مشکلاتی ایجاد کرده است که آمریکا مسبب بسیاری از این حملات سایبری را کشور کره شمالی می‌داند.

این بدافزار با نام «TYPEFRAME» شاخته شده است.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط واحد واکنش سریع سایبری مستقر در وزارت امنیت داخلی آمریکا، دولت این کشور فعالیت‌های مخرب کره شمالی را زیر نظر دارد. ضمنا آنها اظهار کردند که فعالیت‌های کره شمالی شباهت‌های بسیاری به گروه هکری «HIDDEN COBRA» دارد.

از ژوئن سال ۲۰۱۷ وزارت امنیت داخلی و پلیس فدارل به یازده واحد امنیت سایبری ملی آمریکا، هشدارهایی داده بودند. این هشدار‌ها مبنی بر دقت و تمرکز بیشتر روی محصولات و عملکرد کره شمالی در امور سایبری بوده است.

وزارت امنیت داخلی اعلام کرد که ایالات متحده و همپیمانانش به دنبال کاهش مخاطرات موجود در فضای سایبری هستند و این موضوع را با جدیت پیگیری می‌کنند.

نظر شما!!