شرکت های فعال در زمینه امور پولی و مالی انگلیس، برای برقراری امنیت سایبری خود، قراردادی به ارزش ۴۰ میلیون پوند امضا کردند.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، ۱۷ شرکت فعال در زمینه امور مالی، قراردادی به منظور افزایش توان سایبری شان امضا کردند.
در این زمینه شرکت هایی مانند: «Deloitte ،  PwC، Cisco وKPMG» عهده دار برقراری امنیت سایبری این ۱۷ شرکت نیز شده اند. به این ترتیب شرکت های امنیت سایبری نام برده گزینه های هک و نفوذ را روی رایانه های مرکزی این مجموعه ها آزمایش می کنند. در این آزمایش ها، حفره امنیتی موجود یافت می شود و نسبت به برطرف کردن آن، اقدامات لازم انجام می گردد.
این نخستین بار در تاریخ انگلیس است که شرکت های «FCA» -که همان مجموعه های مالی هستند- از شرکت های خارجی انگلیس، برای برقراری امنیت سایبری خود درخواست کمک می کنند.
قراردادی که میان، این شرکت ها به امضا رسیده است تا سال ۲۰۲۱ اجرا می شوند. مؤسسات بزرگ مالی بریتانیا، برای پا برجا ماندن کسب وکار روزانه شان، نیازمند برقراری امنیت سایبری هستند.
بانک انگلیس (Bank of England) طی گزارشی اعلام کرد که یورش های سایبری، به تهدیدی جدی برای نهادهای مالی تبدیل شده اند. تعداد فراوانی از بانک های انگلیس، نسبت به تهدیدات سایبری کشورهایی مانند: روسیه و کره شمالی، واکنش نشان داده،  به همین منظور نسبت به افزایش توان سایبری خود اقدام کردند.
مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس (National Cyber Security Centre)، در اقدامی بی سابقه، طی یک بیانیه مشترک با ایالات متحد اعلام کرد که دولت روسیه، از هکرها حمایت می کند و با بهره گیری از رخنه گران وابسته به خود، اقدامات خرابکارانه ای در سراسر جهان انجام می دهد.
شایان یادآوری است که مقامات در ماه دسامبر تأیید کردند که باج افزار واناکرای (WannaCry) به وسیله کره شمالی طراحی و منتشر شد و در این تهاجم بیش از ۲۳۰ هزار رایانه از ۱۵۰ کشور، به این بدافزار آلوده شدند. در این میان، شرکت های خدمات درمانی، بیمارستان ها و… برای بازشدن دستگاه های رایانه ای شان، مجبور به پرداخت باج شدند.
بنابراین باید تأکید ورزید که گسترش یورش های سایبری، باعث ایجاد نگرانی برای بسیاری از سازمان ها، مراکز و … شده است.

نظر شما!!