می‌دانیم که پیام‌رسان/شبکه اجتماعی بزرگ و محبوب تلگرام در کشور عزیزمان فیلتر شده است و راه‌های دسترسی به آن بسیار دشوار و البته خطرناک هستند. تلگرام سعی دارد تا با ارائه نسخه بدون فیلتر تلگرام برای پلفترم‌های مختلف، از ریزش کاربران جلوگیری کند. تا پیش از این برای دور زدن فیلتر تلگرام در موبایل می‌توانستید از پروکسی استفاده کنید و این امکان در تلگرام دسکتاپ موجود نبود. حالا اما تلگرام آلفا (Telegram Alpha) برای دسکتاپ حکم نسخه بدون فیلتر تلگرام را دارد! در ادامه با وبسایت خبری تخصصی امنیت آی تی همراه باشید تا ببینیم اوضاع از چه قرار است و تلگرام آلفا (Telegram Alpha) برای دسکتاپ چیست؟

تلگرام آلفا در حقیقت نسخه ویژه‌ای از تلگرام دسکتاپ است که توسط تلگرام توسعه داده شده است و یک برنامه رسمی به شمار می‌رود، به همین دلیل نگرانی خاصی از بابت امنیت آن وجود ندارد. در این نسخه شما می‌توانید روی تلگرام دسکتاپ از پروکسی استفاده کنید تا بدون نیاز به فیلترشکن، به تلگرام دسترسی داشته باشید. در حقیقت با این کار شما فیلترشکن داخلی را روی تلگرام دسکتاپ خود فعال کرده‌اید.

اما تلگرام آلفا (Telegram Alpha) را از کجا می‌توان دانلود کرد؟ پاسخ ساده است! از وب‌سایت تلگرام را به صورت مستقیم از لینک زیر:

دانلود Telegram Alpha برای دسکتاپ

پس از دانلود و نصب، حتما روی گوشه پایین و سمت چپ گزینه‌ای توجه شما را به خود جلب می‌کند. اینجا جایی که تلگرام دسکتاپ وضعیت اتصال به پروکسی را نشان می‌دهد و یا شما می‌توانید به پروکسی متفاوتی متصل شده یا قبلی‌ها را پاک کنید! صفحه وارد کردن مشخصات پروکسی را در تصویر زیر می‌بینید:

تلگرام آلفا

پس از اتصال موفقیت‌آمیز، روی گوشه سمت چپ و پایین تلگرام آلفا (Telegram Alpha) شاهد یک تیک آبی خواهید بود که خبر از اتصال شما به پروکسی تلگرام می‌دهد و تلگرام دسکتاپ شما شما حالا بدون نیاز به فیلترشکن، متصل خواهد بود.

تلگرام آلفا

برای بدست آوردن پروکسی تلگرام آلفا (Telegram Alpha) باید چرخی کوچک در تلگرام بزنید که ابتدا نیاز به فیلترشکن دارد اما پس از اتصال پروکسی، دیگر نیازی به فیلترشکن ندارید.

نظر شما چیست؟ از تلگرام آلفا (Telegram Alpha) استفاده کرده‌اید؟ تجربه شما چیست؟

منبع : ترنجی

نظر شما!!