طبق گزارش «اینترسپت»، آژانس امنیت ملی آمریکا از یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی و سرویس دهنده اینترنت در این کشور برای جاسوسی از مردم آمریکا استفاده می‌کند.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، در حالی که در سال‌های اخیر نهادهای بین‌المللی حقوق بشری بارها درباره نقض حریم خصوصی در آمریکا توسط نهادهای اطلاعاتی این کشور انتقاد کرده‌اند و برخیب چهره‌ها در آمریکا از قبیل سناتور «رند پال» هم در این باره هشدار داده، حالا خبر رسیده که آژانس امنیت ملی آمریکا از AT&T برای جاسوی علیه مردم آمریکا استفاده می‌کند. شرکت «ای تی اند تی»(AT&T) بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده پهنای باند اینترنت، اشتراک تلویزیون اینترنتی و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا است مرکز این شرکت، در شهر دالاس، تگزاس است.پایگاه «اینترسپ» گزارش داده که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) برای جاسوسی از آمریکایی‌ها در حال استفاده از مراکز پردازش داده‌های بزرگترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس دهنده اینترنت پهن باند و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه در این کشور است.

بنا بر این گزارش، آژانس امنیت ملی آمریکا بدین منظور در حال سوءاستفاده از مراکز پردازش شرکت «ای تی اند تی» (AT&T) است و برای این کار از یکی از مراکز جاسوسی خود مستقر در آنچه به «آشپزخانه جهنم» موسوم است، استفاده می‌کند. اینترسپت همچنین در گزارش خود از تاسیسات آژانس امنیت ملی در مناطق مختلف آمریکا خبر داده که با استفاده از آنها برای سال‌ها میلیاردها ایمیل، پُست‌های شبکه‌های اجتماعی و پیشینه جستجوهای اینترنتی و چَت‌های افراد رصد شده است.

این رسانه به صورت دقیق آدرس ۸ مجتمع در آمریکا را منتشر کرده که این نهاد اطلاعاتی از آنها برای جاسوسی از مردم آمریکا استفاده می‌کند. این مجتمع‌ها در «واشنگتن دی سی (پایتخت)، سیاتل، سان فرانسیسکو، لس آنجلس، دالاس، نیویورک، شیکاگو، آتلانتا» واقع هستند. اینترسپت گفته است که برای این گزارش به اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا و همچنین اظهارات علنی و همچنین مصاحبه‌های چندین تن از کارمندان سابق AT&T رجوع کرده است.

همه این ۸ مجتمع، ساختمان‌هایی بلند هستند که یا اصلا پنجره ندارند و یا اینکه پنجره‌های سیاه و مات دارند. «مارک کلاین» تکنسین سابق AT&T که ۲۲ سال در این شرکت سابقه فعالیت داشته، به اینترسپت گفته که آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از تاسیساتش در آتلانتا می‌تواند به همه داده‌های تبادل شده بین شبکه این شرکت و دیگر شرکت‌ها، دسترسی داشته باشد. سخنگوی کنونی AT&T به خبر اینترسپت واکنش نشان داد و مدعی شد که این شرکت همه اقداماتش مطابق با قانون انجام می‌گیرد. به گفته «جیم گریر» این شرکت قانونا باید تا حدی معین، اطلاعات به مقام‌های دولتی ارائه دهد و همچنین احکام و فرامین دادگاه‌ها را اجرا کند. سخنگوی شرکت همچنین گفته که در صورت نیاز فوری و شرایط اضطراری، AT&T به نیروهای دولتی «کمک داوطلبانه» می‌کند اما در همه موارد، اقدام شرکت مطابق با قانون انجام خواهد شد.

نظر شما!!