به‌تازگی مایکروسافت بیلد جدیدی را برای اینسایدرهای ویندوز ۱۰ منتشر کرده که با تغییرات و ویژگی‌های جدیدی همراه بوده است. در کنار اضافه‌شدن منویی جدید برای کنترل موسیقی و صدا، ردموندی‌ها یکی دیگر از بخش‌های مهم سیستم‌عاملشان را نیز دستخوش تغییرات کرده‌اند.

طبق گفته‌ی یکی از اینسایدرهای ویندوز ۱۰، نسخه‌ی جدید آزمایشی این سیستم‌عامل جستجو ویندوز را از دستیار دیجیتالی کورتانا جدا می‌سازد؛ از این رو، آن‌ دسته از کاربرانی که پیش از این عادت داشتند تا از طریق کورتانا به جستجوی فایل‌های خود ویندوز بپردازند، اکنون باید از طریق بخش جدیدی به این کار مشغول شوند.

کورتانا / Cortana

همانطور که در تصاویر مشخص است، اکنون آیکون کورتانا در کنار آیکون جدید جستجو قرار گرفته است؛ به این ترتیب، وظیفه‌ی کورتانا از این پس تنها انجام فرامین صوتی شما برای خواندن ایمیل، تنظیم یادآور و… خواهد بود تا تجربه‌ی خالصی را به کاربران ارائه کند.

9231de44 fb6b 41b2 9438 b3d74485f3f5 - جداسازی کورتانا از جستجوی ویندوز در نسخه‌ی جدید ویندوز 10
096b736f 9a18 4d77 985f 7b9a1ae6e430 - جداسازی کورتانا از جستجوی ویندوز در نسخه‌ی جدید ویندوز 10

با این حال به‌نظر می‌رسد که تغییرات به همین‌جا ختم نمی‌شود و این دستیار دیجیتالی به‌زودی تغییرات بیشتری را به خود خواهد دید.

کورتانا در نهایت از شیوه‌ی نمایش کنونی به حالتی موسوم به «بوم مکالمه» تغییر خواهد کرد. این حالت تجربه‌ای بهتری را برای این دستیار به‌ارمغان خواهد آورد.

هنوز مشخص نیست که منظور از حالت «بوم مکالمه» چه چیزی است؛ اما آنطور که از گفته‌ها بر می‌آید، احتمال می‌رود که اهالی Microsoft قصد داشته باشند پاسخگویی کورتانا را به‌واسطه‌ی تغییرات و بهبود‌های اخیر، بهتر از گذشته کنند.

نظر شما!!