صدها رایانه‌ی دولتی ایایت رود آیلند آمریکا به بدافزار آلوده شده است.

به گزارش وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی، به نقل از «wpri»؛ بیجای کومار (Bijay Kumar)، مدیر ارشد دیجیتالِ ایالت رود آیلند آمریکا اعلام کرد، صدها رایانه دولتی به واسطه بدافزارها آلوده شده‌اند.

کومار بیان کرد: ما فکر می‌کنیم این جریان از طریق یک حمله فیشینگ صورت گرفته است. از طریق کلیک روی یک لینک در ایمیل، دقیقا مشابه کلیک روی یک وبگاه خارجی.

وی افزود: ما تعدادی از بروزرسانی‌ها را انجام دادیم. به دنبال این اقدام مسئله‌ی یاد شده با کاهش مواجه شد.

بدافزارها از رایانه ۳ سازمان دولتی از جمله اداره کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها (DCYF)، خدمات انسانی (DHS)، مراقبت بهداشت و رفتار، ناتوانی رشدی و بیمارستان‌ها (BHDDH) کشف شدند.

مدیر ارشد دیجیتال ایالت رود آیلند اظهار داشت: از ۱۰ هزار دستگاه دولتی کمتر از ۴۰۰ عدد به بدافزار آلوده شده‌اند.

طبق گزارش کمیسیون تجارت فدرال، بدافزار، هرگونه ویروس، نرم‌افزار جاسوسی یا سایر نرم‌افزار‌های ناخواسته است که بدون رضایت بر رایانه یا دستگاه نصب شده است.

بدافزار می‌تواند منجر به از کار افتادن، نظارت و کنترل فعالیت‌های آنلاین دستگاه‌ها شود و رایانه‌ها را نسبت به دیگر ویروس‌ها آسیب‌پذیر کند.

مقام یاد شده ادامه داد: دولت اخیرا متوجه مشکلات به وجود آمده از طریق بدافزار شده است. برخی از دستگاه‌های سخت‌افزاری در سازمان‌ها تخریب شده‌اند که اغلب رایانه‌های کوچک با قدرت پردازش پایین بوده‌اند.

وی همچنین افزود: در این مرحله با خیالی آسوده اعلام می‌کنیم که هیچ نقص اطلاعاتی وجود نداشته و هیچ داده‌ای به خطر نیفتاده است. ما همچنان نظارت بر هرگونه مسائل دیگر را ادامه خواهیم داد.
آژانس مدیریت اورژانسی (EMA)، پلیس ایالات رود آیلند و گارد ملی نیز از این موضوع آگاه شدند.

کومار بیان کرد: ما امنیت را بسیار جدی می‌گیریم و خواستار حفظ افزایش آن هستیم؛ بنابراین با گارد ملی، پلیس ایالتی و EMA موضوع را مطرح کردیم تا هیچ شانسی برای حفظ سیستم از دست نرود.

نظر شما!!