امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نفوذ اینترنت و فضای سایبر ، دغدغه زمان و مکان برای کاربر از بین رفته و با انتقال روزنامه از دکه روزنامه فروشی به دکه شیشه ای ، کاربر می تواند از طریق مراجعه به فضای سایبر ، روزنامه دلخواه خود را هر زمان که بخواهد بخواند .
ژورنالیسم آنلاین به خاطر ساختار غیر متمرکز ، افقی و دو سویه بودن ، کاربر را به فعالیت هر چه بیشتر در زمینه مشارکت در تهیه اطلاعات وامی دارد . همچنین با گسترش متن هایپر ، کاربر بدون واسطه به منابع دیگر متصل می شود و امکان می یابد اطلاعات بیشتری را کسب کند .
از سوی دیگر گسترش دامنه نفوذ اینترنت در کشور و جهان ، بهره گیری موثرترین قشر جامعه یعنی جوانان و نوجوانان از اینترنت و تامین نیاز شان از این طریق و همچنین هزاران کاربری آسان شبکه مجازی موجب شده تا سازمان ها و نهادهای گوناگون فعالیت موثر ،مستمر و 24 ساعته در دهکده جهانی را یک ضرورت دانسته و بر ارتباط بیشتر با مخاطبان خویش متمرکز شوند . بی شک این نیاز برای موسسات مطبوعاتی و خبری بیش از سایر موسسات محسوس است چراکه سرعت انتقال و انتشار اخبار به قدری پرشتاب است که مجالی برای تامل باقی نمی گذارد . مؤسسه فرهنگی قدس با علم به این موضوع و با اهتمام به گسترش طیف پاسخگویی به نیاز خبری مخاطبان خود در سراسرکشور و نیز در راستای اهداف بلند مدت خود ، پس از یک دهه حضور در عرصه مجازی ،تصمیم به انتشار نسخه آنلاین روزنامه قدس گرفته و در این مسیر می کوشد تا خلاء ناشی از کمبود فضای نوشتاری در روزنامه مکتوب را تاحدودی جبران نموده و با انتشار اخبار متنوع و موضوعات روز جامعه ، بیش ازپیش زمینه تضارب آراء گروه های فعال در جامعه را فراهم نماید .
پایگاه خبری قدس آنلاین تلاش می نماید تا انعکاس دهنده مهمترین اخبار و رویدادهای ایران و جهان و به ویژه جهان اسلام باشد .
این رسانه همنچنین خواهد کوشید تا ضمن پرهیز از وارد شدن به مسایل حاشیه ای و مجادله های بی حاصل جناحی ، بیان کننده دردها و دغدغه های مردم باشد . حمایت از نظام و اصول بنیادین نظام جمهوری اسلامی ، راهبرد اساسی این پایگاه خبری است و همه گروه ها و جریان های سیاسی تا زمانی که منطبق بر اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت نمایند مورد احترام این پایگاه می باشند .
قدس آنلاین با احترام به همه کاربران از ایده هایی که ما را در طی این مسیر یاری رساند حمایت و پشتیبانی می کند و با رویی گشاده پذیرای دیدگاه ها و نقطه نظرات مخاطبان خواهد بود .
نشانی :
دفتر مرکزی:مشهد مقدس بلوار سجاد تقاطع جانباز موسسه فرهنگی قدس تلفن 05117685011
دفتر تهران:بلوار کشاورز –بین کارگر و جمالزاده ساختمان شماره 336 تلفن:02166937919