براساس اطلاعات وب‌سایت الکسا، تعداد بازدید‌های ردیت از فیسبوک عبور کرده و از این‌رو ردیت سومین سایت پربازدید در آمریکا لقب گرفته است.

وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی؛ براساس اطلاعات ثبت شده از میزان بازدید وب‌سایت‌های مختلف در الکسا که یک سرویس آنالیز ترافیک وب است، ردیت از نظر بازدید فیسبوک را پشت سر گذاشته و از این‌ رو تبدیل به سومین سایت پربازدید در کشور ایالات متحده‌ی آمریکا شده است. تبدیل شدن به سومین وب‌سایت پربازدید در کشوری نظیر آمریکا را باید دستاورد بزرگی برای ردیت خواند. ردیت در حالی به سومین سایت پربازدید آمریکا تبدیل شده که در حال تغییر طراحی و ظاهر است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که دل بستن به اطلاعات سرویس‌هایی نظیر الکسا بیانگر تمام واقعیت موجود در مورد بازدید از وب‌سایت‌ها نیست. براساس رده‌بندی الکسا، عنوان پربازدیدترین وب‌سایت در این کشور همچون اغلب کشور‌ها به گوگل تعلق گرفته است. پس از گوگل، یوتیوب قرار دارد و رده‌ی سوم نیز متعلق به ردیتی است که جدیدا به عنوان دست پیدا کرده است. همچنین باید به فیسبوک و آمازون نیز اشاره کرد.

از دیگر اطلاعات ارائه شده می‌توان به میانگین زمان ۱۵ دقیقه و ۱۰ ثانیه‌ای اشاره کرد که هر کاربر در ردیت صرف می‌کند. ردیت از نظر زمان صرف شده توسط هر کاربر در این وب‌سایت عملکرد بهتری را در مقایسه با رقبا به ثبت رسانده است. برای مثال باید به گوگل، یوتیب و فیسبوک اشاره کنیم که به ترتیب کاربر در آن‌ها ۷:۱۶، ۸:۳۱ و ۱۰:۵۰ زمان صرف کرده‌اند که فاصله‌ی زیادی با زمان ثبت شده در ردیت دارد.

کاهش بازدید را نمی‌توان خبر خوشی برای فیسبوک خواند. کاربران بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهان با گذر سن، از این شبکه‌ی اجتماعی مهاجرت کرده و وارد سایر شبکه‌های اجتماعی و ابزار‌های ارتباطی می‌شوند. همچنین باید به رسوایی کمبریج آنالیتیکا نیز اشاره کرد که در کاهش میزان کاربران فیسبوک بی تاثیر نبوده است؛ البته با توجه به روند رو به رشد سرویس‌هایی نظیر واتساپ و اینستاگرام که جزو خانواده‌ی فیسبوک هستند، نمی‌توان مشکلات اخیر را عامل نگرانی بزرگی برای مارک زاکربرگ خواند.

نظر شما!!