عبدالله السواحه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عربستان سعودی یک کنفرانس امنیت سایبری دوروزه ، در رسانه‌های اجتماعی و شهرهای هوشمند برگزار کرد.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت آی تی، در این گرده همایی به موضوعاتی از قبیل امنیت سایبری، شبکه، ارتباطات، مهندسی نرم‌افزار، شبکه‌های بی‌سیم، نرم‌افزار شبکه‌ها، رسانه‌های اجتماعی و محاسبات ابری اشاره پرداخته شد و مقاله‌های پژوهشی متعددی از چند کشور مختلف ازجمله امریکا، انگلیس، هند، پاکستان و ایرلند برای این اجلاس ارسال شد.
دکتر عصام الوقیت رئیس جامعه رایانه‌ای سعودی (Saudi Computer Society) در این رابطه اظهار داشت این شورای ملی و غیرانتفاعی علمی و حرفه‌ای برای حمایت از فعالیت‌های حرفه‌ای در حوزه‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات در عربستان است.
پروفسور صالح الشبیبی و دکتر امر راقب در آغاز  این کنفرانس از فعالیت‌های خود در مرکز نوآوری فناوری درزمینهٔ فرکانس‌های رادیویی و فوتونیک که توسط شهر علم و فناوری پادشاه عبدالعزیز حمایت می‌شود سخن گفتند. به‌علاوه محمد خرم خان، استاد امنیت سایبری دانشگاه (King Saudi University) در رابطه با موضوع چالش‌ها و راه‌حل‌های پیش روی شهرهای هوشمند در فضای سایبر  سخنرانی کرد. وی در بخشی از سخنان خود گفت:
پیشرفت‌های مدرن و مخرب فناوری تعهدات بزرگی برای آینده شهرهای هوشمند به بار می‌آورند. این پیشرفت قدرت فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای اداره چالش‌های شهرنشینی و تقویت کیفیت شهروندان را مدیریت می‌کند.
وی در ادامه افزود:
در طرف مقابل، ارتقای یکپارچگی ممکن است شهرهای هوشمند را با تهدیدات متعددی روبرو کند که فعالیت‌های خود زندگی ساکنین شهرها را به خطر اندازد. ازاین‌رو، همان‌گونه که شهرهای هوشمند به واقعی شدن نزدیک‌تر می‌شوند، امنیت سایبری نیز مهم‌ترین دغدغه جوامع دیجیتال یکپارچه به شمار می‌رود.
بعد از جلسه معارفه، بیش از ۱۴۰ سخنران مقالات پژوهشی خود را ارائه دادند.

نظر شما!!