مدتی است که موضوع موبایل‌هایی با نمایشگر تاشونده به بحثی داغ در این بازار بدل شده است. در همین رابطه به تازگی یک منبع خبری کره‌ای در گزارشی اعلام کرده است که شرکت سامسونگ تولید انبوه پنل‌های OLED تاشونده را از تابستان جاری آغاز می‌کند.

به گزارش سایت خبری تخصصی امنیت ای تی، تولید انبوه این پنل‌ها توسط غول تکنولوژی کره‌ای به احتمال فراوان جهت استفاده در اولین نمونه گوشی هوشمند تاشوی این کمپانی به نام Samsung Galaxy X خواهد بود که قرار است در آغاز سال بعد به بازار معرفی شود.

در حال حاضر چندین کمپانی بزرگ دیگر نیز به توسعه‌ی نمایشگرهای تاشونده علاقه نشان داده و به دنبال تولید و به‌کار گیری آن‌ها در دستگاه‌های خود هستند که از آن جمله می‌توان Motorola، Huawei، Oppo و همچنین اپل را نام برد.

در گزارش جدید همچنین به تغییراتی در روش به‌کار گیری این پنل در گوشی تاشوی سامسونگ اشاره شده است. در ابتدا این گوشی قرار بود به صورت عمودی و تقریباً از وسط باز و بسته شود که اندازه نمایشگر را از ۴٫۵ اینچ به ۷٫۳ اینچ افزایش می‌داد. اما بعدها مشخص شد که این روش ممکن است در واقعیت چندان کاربردی نباشد زیرا شخص مجبور می‌شد برای کارهای ساده‌ای همچون پاسخ به یک تماس گوشی را باز کرده و دوباره آن را تا کند. اکنون به نظر می‌رسد این شرکت تصمیم دارد این گوشی را به گونه‌ای طراحی کند که تنها یک سوم بالایی آن بر روی قسمت بزرگتر پایینی تا شود.
در این گزارش اشاره شده است که طراحی مذکور تا اوایل سال ۲۰۱۹ عملیاتی خواهد گردید که با شنیده‌های قبلی مربوط به زمان عرضه‌ی گوشی Galaxy X همخوانی دارد.

به نظر می‌رسد بعد از نمایشگرهای بدون حاشیه، در سال‌های آتی نمایشگرهای تاشونده ویژگی انقلابی و پرکاربرد دیگر در گوشی‌های هوشمند خواهند بود. مدیرعامل سامسونگ وعده داده است که این شرکت در زمان عرضه یک محصول کاملا آماده و کاربردی را به بازار معرفی خواهد کرد و با یک حقه‌ی تبلیغاتی طرف نخواهیم بود. باید منتظر ماند و دید آینده‌ی این نمایشگرها و کاربردشان در گوشی‌های آینده چگونه خواهد بود.

نظر شما!!