بانک‌های مرکزی اروپا، با شبیه‌سازی حملات سایبری به نتایج خوبی دست خواهند یافت. مقامات این بانک‌ها، قصد دارند متوجه شوند که در صورت وقوع حمله سایبری، چه میزان آسیب‌پذیر خواهند بود.

به گزارش وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی به نقل از سکیوریتی افرز؛ همچنین می‌خواهند شبیه‌سازی حملات سایبری را در خدمات دیگر مانند بانکداری الکترونیک، همراه بانک و … نیز به کار ببندند.

برای مقابله با یورش‌های سایبری (cyberheists) به مکان‌های حساس مانند بانک‌ها، شبیه‌سازی حملات سایبری بسیار کارگشا است. افزایش تهاجمات و سرقت‌هایی که در فضای اینترنت صورت می‌گیرند، موجب شد کارشناسان به فکر بالا بردن توان سایبری خود برای مقابله با آنها بیفتند. به عنوان مثال، حملات هکری به شبکه مالی سوییفت (SWIFT) موجب شده‌اند که مسئولان امنیت سایبری، دقت مضاعفی در این زمینه به کار ببندند.

پس از اجرای شبیه‌سازی حملات سایبری ، فعالیت گروه‌هایی به نام تیم قرمز (red teams) آغاز می‌گردد که اقدام به ارزیابی تهاجم صورت گرفته می‌نمایند.

بانک مرکزی اروپا (The European Central Bank)، طی گزارشی اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی تیم قرمز، افرادی متبحر در امور سایبری هستند و با اشراف اطلاعاتی درباره آسیب‌پذیری‌های احتمالی، به بررسی ویژه می‌پردازند.

ازسوی بانک مرکزی اروپا، برای این شیبه‌سازی‌ها، سازوکاری دقیق درنظر گرفته شده است. این چارچوب‌ها، موجب تسهیل در انجام شیبه‌سازی‌ها و نتیجه‌گیری می‌شوند.

به طور کلی، شبیه‌سازی کمک شایان توجهی به تمام مسائل از جمله موضوعات سایبری می‌کند. اگر بتوانیم با شیبه‌سازی تاخت و تاز‌های سایبری، حفره‌ها و آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی نماییم، خواهیم توانست بسیاری از حملات را پیش‌بینی و برای رویارویی با آنها، آمادگی لازم را کسب کنیم.

نظر شما!!