اگر رایانه رومیزی یا لپ تاپ کاربر مجهز به اسکنر اثر انگشت یا دوربین مادون قرمز نباشد یک دستگاه خارجی می‌تواند به طور جایگزین عملیات احراز هویت و ورود بیومتریک را انجام دهد.

مرورگرهای گوگل مایکروسافت و فایرفاکس به زودی به حساب های آنلاین در وب اجازه می‌دهند تا با استفاده از فناوری ورود بیومتریک و بدون استفاده از نرم‌افزار اضافی کاربران خود را احراز هویت کنند.

به گزارش وبگاه خبری تخصصی امنیت آی تی از مهر؛ کنسرسیوم (World Wide Web (W3C اعلام کرد گوگل، مایکروسافت و موزیلا قراردادی برای پشتیبانی از فناوری احراز هویت بیومتریک مبتنی بر وب امضا کرده اند.
به بیان دیگر کروم، اج و فایرفاکس به زودی از ورود به حساب‌های کاربری آنلاین با استفاده از اسکنرهای اثرانگشت، احراز هویت با صوت، شناسایی صورت و غیره بدون نرم‌افزار اضافی پشتیبانی می‌کنند.

پشتیبانی از ورود بیومتریک بخشی از استاندارد Web Authentication است که (FIDO (Alliance (کنسرسیومی متمرکز روی راه حل های آنلاین) ارائه کرده است.

این استاندارد تعیین می‌کند مرورگرها چگونه می‌توانند جزیی را در صفحات وب سایت خود بگنجانند تا بدون نرم‌افزار اضافی یا «پلاگ این»های مختلف به سخت افزار مبتنی بر بیومتریک دسترسی یابند که روی دستگاه کاربر نصب شده است.

علاوه بر آن FIDO از پروتکل احراز هویت کننده (CTAP) نیز پشتیبانی می‌کند. این خصوصیات به یک دستگاه خارجی (مانند کلید امنیتی یا موبایل) اجازه می‌دهند تا یک حساب یا خدمت را از طریق بلوتوث، یو اس بی یا فناوری NFC احراز هویت کند.

بنابراین اگر رایانه رومیزی یا لپ تاپ کاربر مجهز به اسکنر اثر انگشت یا دوربین مادون قرمز نباشد یک دستگاه خارجی می‌تواند به طور جایگزین عملیات احراز هویت را انجام دهد.

نظر شما!!